Биатлонистите ни – с кошница медали от Държавното първенство

* Общо 10 са отличията за представителите на „Аякс” (Троян) от стартовете на Роженски поляни в края на седмицата * Ради Пълевски, Милена Тодорова, Владимир Оряшков и Стефани Попова – с по два медала

БИАТЛОНИСТИТЕ ОТ КЛУБА ПО БИАТЛОН И СТРЕЛБА „АЯКС” (Троян) отново напълниха кошницата си с медали от голямо състезание - този път на провелото се в края на миналата седмица (9-11 октомври) Държавно първенство по летен биатлон в малките възрастови групи: момчета и момичета младша възраст (до 6. клас), момчета и момичета старша възраст (7. клас) и юноши и девойки младша възраст (8.-10. клас). Първенството се проведе на Роженски ливади (между Пампорово и Смолян), домакин бе клубът от Чепеларе, а сили мериха 109 състезатели от всички сериозни центрове на биатлона у нас.

ОБЩО ДЕСЕТ МЕДАЛА В ДВЕТЕ ДИСЦИПЛИНИ (спринт и преследване) спечелиха младите троянски биатлонисти – два златни, два сребърни и шест бронзови. Ради Пълевски (юноши мл.) завоюва шампионската титла в спринта и остана втори в преследването. С по две отличия са още: Милена Тодорова (момичета мл.) – злато и бронз; Владимир Оряшков (момчета мл.) – сребро и бронз; Стефани Попова (девойки мл.) – два бронза. Веско Василев (юноши мл.) и Цветелина Наумова (момичета ст.) спечелиха по един бронзов медал. Шестима „аяксци” пък са с класирания в призовата шестица: Евгени Василковски, Борис Генковски, Пенко Тодоров, Ивайло Шопов, Маргарита Миткова и Габриела Костова.

„КАКТО АЗ, ТЪЙ И ПРЕЗИДЕНТЪТ НА КЛУБА инж. Минко Топалски сме изключително доволни от работата на младия треньор Цочо Терзиев – отличните резултати на това състезание са поредният аргумент”, коментира пред Т21 в понеделник (12 октомври) мениджърът и старши треньор на „Аякс” (Троян) Цветан Цочев-Куршума. Г-н Цочев подчерта, че победите ни при малките са в пълен синхрон с успехите на троянските биатлонисти в горните възрастови групи. На провелото се през м. септември Държавно първенство за тези групи Тодор Генковски спечели и двата старта при мъжете (макар че победите са извоювани в отсъствието на тримата национали, това не омаловажава стойността им); с два златни медала се окичи и Емилия Йорданова при девойките старша възраст.